W dniu 11.05.2018 r odbyły się w Jezioranach na hali OSiR XI obchody Dnia Godności Osoby

z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowane przez Dom Pomocy Społecznej i działające przy nim Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełno-SPRAWNYCH. Wielotygodniowe przygotowania naszych terapeutów i instruktorów zaowocowały jak zawsze udana imprezą.

Pogoda w tym roku okazała się wyjątkowo sprzyjająca. Oślepiające słońce współgrało z tematem imprezy, którym w tym roku został Dziki Zachód i klimaty westernu. W tej już międzywojewódzkiej imprezie uczestniczyło 28 drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i pomorskiego.

Dzień rozpoczął się od części artystycznej, w której mieszkanki Domu zaprezentowały piosenki w stylu country w języku polskim i angielskim. Następnie zatańczyły do muzyki country w wybitnie westernowym stylu z fantazją i przytupem, swoim wdziękiem i stylowym wyglądem podbijając serca wszystkich oglądających ich występ. Następnie drużyny rozpoczęły rozgrywki sportowe w takich zawodach jak: łapanie konia na lasso, zbieranie jajek, jeżdżenie taczką, noszenie worków z „dolarami”, wyścigi konne w parach. W wolnych chwilach uczestnicy i widzowie skorzystali z dodatkowych zabaw, którymi były malowanie twarzy, jazda rodeo na byku i fotobudka. Cudowna atmosfera i wyjątkowe atrakcje z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich gości a atrakcyjne nagrody w postaci chusty western i takowego kapelusza cały rok będą przypominały, że nigdzie nie ma takich hucznych i wyjątkowych obchodów Dnia Godności Osoby  z Niepełnosprawnością Intelektualną jak w Jezioranach.