W czerwcu tradycyjnie jak co roku, zorganizowaliśmy dla naszych mieszkańców cykl imprez wewnętrznych pod hasłem „Dni Godności ”. Różnica polegała na tym, że tegoroczne dni były wewnętrzną imprezą na terenie naszego Domu. W pierwszym dniu odbyły się zabawy rekreacyjno-ruchowe, zawody zręcznościowe dla każdego, loteria, ubijanie piany na czas, pokaz fitness na trampolinach oraz występy zespołu Malwa o tematyce ludowej. W tym dniu zadbaliśmy o pyszny poczęstunek dla mieszkańców jak również zdrowe przekąski w postaci owoców.
Dodatkową atrakcją była zabawa z chustą animacyjną klanza. Chusta wpływa na wiele bodźców m.in. ruchowy, wzrokowy czy dotykowy. Zabawy z chustą pobudzają wyobraźnię, rozwijają kreatywność, ćwiczą refleks i spostrzegawczość. To najlepszy sposób na poprawę zwinności i zręczności.
Na koniec każdy mógł spróbować swoich sił w rozbijaniu piniaty, wypełnionej słodkimi przysmakami. Spotkanie na świeżym powietrzu, ulubiona muzyka i zabawa z przyjaciółmi daje wiele uśmiechu i radości dla naszych podopiecznych.
Drugi Dzień wewnętrznych Dni Godności był istnym SPA. Każdy mieszkaniec, który miał ochotę mógł skorzystać z profesjonalnych usług Pani Kosmetyczki oraz Pani Fryzjerki. Niestety nie mogliśmy zabrać mieszkańców do salonu, dlatego stworzyliśmy im salon w naszym Domu. Serdecznie dziękujemy Pani Kosmetyczce Ewelinie Bartnikowskiej za przekazanie wiedzy w jaki sposób dbać o paznokcie, jak prawidłowo je malować, oraz dla Pani Fryzjerce Klaudii Rosińskiej za piękne fryzury oraz upięcia włosów dla naszych dziewczyn. To nie koniec atrakcji. Nasi mieszkańcy mieli również okazję do zaprojektowania swojej własnej biżuterii. W specjalnym kąciku biżuteryjnym z pomocą instruktorów, podopieczni projektowali piękne bransoletki i naszyjniki.
W ramach zajęć z dogoterapii odwiedziła nas Pani Małgorzata Majkowska z jej czworonożnym przyjacielem Tulą. Tula to piękny springer spaniel walijski.
Wraz ze swoją opiekunką, Tula odwiedziła wszystkich podopiecznych naszego Domu. Radość mieszkańców niesamowita, z możliwości kontaktu z czworonogiem. Każdy mógł podsunąć Tuli mały smakołyk i sprawdzić jak zareaguje na głaskanie i przytulanie. Niektórzy nieśmiało dotykali Tulę, natomiast większość ochoczo chciała poznać czworonożnego przyjaciela. Serdecznie dziękujemy za tę chwilę radości i uśmiechu, który towarzyszył każdemu do końca imprezy.
Na sam koniec niespodzianka! Wystąpił w naszym Domu Mateusz Matlas. Muzyka i śpiew porwał wszystkich do tańca! Z resztą sami zobaczcie jak wyglądał ten dzień!
Projekt imprez pod hasłem „Dni Godności” został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Gminę Jeziorany. Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim za wsparcie i pomoc.