Już dziewiąty raz Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełno-SPRAWNYCH zorganizowało imprezę rekreacyjno- sportową pn. Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Współorganizatorem wydarzenia był Dom Pomocy Społecznej w Jezioranach, oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, który, jak zawsze bardzo gościnnie, przyjął nas w swojej hali sportowej. W tegorocznych obchodach wzięło udział 26 zespołów z województwa warmińsko-mazurskiego. Do konkurencji przystąpiło 142 zawodników z domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowej. W tym roku impreza miała charakter cygański, dlatego konkurencje również przygotowaliśmy w tej konwencji.

Dzień Godności, to również możliwość zaprezentowania dorobku artystycznego naszych mieszkańców. W przedstawieniu muzyczno-tanecznym zaprezentował się zespół Malwa, oraz grupa teatralna Arlekin. Artyści bawili publiczność występem w cygańskich rytmach. Było również wróżenie z ręki i z kart tarota, oraz  atrakcyjne, jak co roku, malowanie twarzy, które przyciąga tłumy dzieci z przedszkoli i szkół.

Imprezę zakończyliśmy wręczeniem nagród zawodnikom, oraz kolorowym pokazem petard, przygotowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jezioranach.  Dzień Godności zorganizowaliśmy dzięki wsparciu finansowemu w ramach trzech projektów, skierowanych do Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, oraz Gminy Jeziorany.

Chcielibyśmy szczególnie podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy wsparli nas w organizacji Dnia Godności. Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc.

A teraz popatrzcie jak było: