W dniach 11-13 Maja w Waplewie odbył się Turniej Kwalifikacyjny do XVI edycji Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2016.

Nasze reprezentantki  ( Zosia Włodarska, Sylwia Kaczyńska, Mariola Kowalska, Bożena Wojtaszewska, Ewa Duda, Wiesia Kobylańska) walczyły o kwalifikacje do finału, który odbędzie się Toruniu.

Nasza drużyna trafiła do grupy „D”, gdzie o awans do finału walczyła z drużynami z Jedlińska, Goślic, Ołdak, Otwocka, Gdańska- Oruni. Dziewczyny zaczęły turniej od wysokiej wygranej z Otwockiem 6:1 i podbudowane zwycięstwem zaczęły kolejno wygrywać z  Jedlińskiem 5:0, Goślicami 3:1. Jednak trudy turnieju dały o sobie znać następnego dnia gdzie remis z Gdańskiem- Orunią 0:0 oraz przegrana 0:5 z Ołdakami dały ostatecznie III miejsce w grupie, był to jednak najlepszy występ naszej drużyny w historii turnieju.

Turniej obfitował w różnego rodzaju dodatkowe atrakcje: wspólne ognisko z pysznym jedzeniem, pokaz Straży Pożarnej z Waplewa , zawody na najlepszego bramkarza oraz wieczór artystyczny,  gdzie nasze dziewczyny wystąpiły z układem tanecznym wzorowanym na Jeziorze Łabędzim.