W czerwcowy, słoneczny dzień, ponad 150 osób zawitało do Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach, aby wspólnie z mieszkańcami Domu uczestniczyć w obchodach rodzinnego święta, czyli w XVI Warmińsko – Mazurskich Dniach Rodziny, tym razem pod hasłem „Rodzina fundamentem życia społecznego”.
Tradycyjnie imprezę rozpoczęto mszą świętą polową, którą prowadził ksiądz dziekan – Stanisław Jasiński. Nasze Mieszkanki zabłysnęły swoimi „słowiczymi” głosami jako chór, co nadało mszy „blasku i radości”. Po mszy przybyłych gości powitała Pani Dyrektor – Teresa Stańczuk, a zespół muzyczny „Malwa” rozweselił nas swoim repertuarem. Był to jubileuszowy występ, gdyż w tym roku obchodzimy XX –lecie istnienia naszej grupy muzycznej. Niesamowicie miłą niespodzianką okazał się wielki i pyszny tort, który z tej okazji wjechał na scenę – „palce lizać”!!!
Następnie na scenie „rozszalały” się klauny w barwnych strojach, czyli Mieszkanki należące do zespołu teatralnego „Arlekin”- to był ubaw!!! Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, „pękali ze śmiechu”! Po czym, ku wsparciu przyjechali do nas klauni z zaprzyjaźnionego teatru ART-RE z Krakowa.
Rodziny aktywnie brały udział w przygotowanych konkursach i zabawach, które w większości prowadzili klauni. Osoby zainteresowane pracą terapeutyczną swoich najbliższych, mogły obejrzeć, a nawet kupić na pamiątkę, prace plastyczne, rękodzieła itp. Zgromadzone i wyeksponowane na wystawie przed Domem.
Jak co roku, rodziny zainteresowane całoroczną pracą Naszego Domu mogły uczestniczyć w projekcji filmów i zdjęć z przełomu 2013 i 2014r.
To dla nas bardzo ważne, aby stwarzać Mieszkańcom okazję do radosnego spędzania czasu ze swoją rodziną. Problemem wielu rodzin jest brak umiejętności organizowania sobie okazji do budowania wzajemnych relacji i poświęcania sobie uwagi. Spotkania, zabawy, silnie integrują rodziny, które lepiej poznają siebie, zacieśniają więzi oraz, co najważniejsze, znajdują sposobność do wspólnej radości.